Dun Melaka: Senarai Nama ADUN dan Jumlah kerusi bagi tahun 2021

dun melaka

Untuk negeri melaka, jumlah kedudukan kerusi dun di Melaka adalah sebanyak 28 kerusi.

Ini termasuklah dun Kuala Linggi, Tanjung Bidara, Ayer Limau, Lendu, Taboh Naning, Rembia, Gadek, Machap Jaya, Durian Tunggal, Asahan, Sungai Udang, Pantai Kundor, Paya Rumput, Klebang, Pengkalan Batu, Sungai Rambai, Merlimau, Serkam, Rim, adun Bemban, Telok Mas, Bandar Hilir, Duyong, Kota Laksamana, Kesidang, Ayer Molek, Bukit Katil dan Ayer Keroh.

Senarai Dun Melaka Terkini Tahun 2021

Di bawah ini adalah senarai adun melaka yang menang untuk keputusan prn melaka sebelum ini.

1. DUN Kuala Linggi

PEMENANG / PENYANDANGMAJORITIPARTI
Ismail Othman1,372BN UMNO

2. Dun Tanjung Bidara

PEMENANG / PENYANDANGMAJORITIPARTI
Md Rawi Mahmud2,864BN – UMNO

3. Dun Ayer Limau

PEMENANG / PENYANDANGMAJORITIPARTI
Amiruddin Yusop1,479BN – UMNO

4. Dun Lendu

PEMENANG / PENYANDANGMAJORITIPARTI
Sulaiman Md Ali627BN – UMNO

5. Dun Taboh Naning

PEMENANG / PENYANDANGMAJORITIPARTI
Latipah Omar740BN – UMNO

6. Dun Rembia

PEMENANG / PENYANDANGMAJORITIPARTI
Muhammad Jailani Khamis1,814BN – UMNO

7. Dun Gadek

PEMENANG / PENYANDANGMAJORITIPARTI
G. Saminathan307PH – DAP

8. Dun Machap Jaya

PEMENANG / PENYANDANGMAJORITIPARTI
Ginie Lim Siew Lin1,336PH – PKR

9. Dun Durian Tunggal

PEMENANG / PENYANDANGMAJORITIPARTI
Mohd Sofi Wahab763PH – AMANAH

10. Dun Asahan

PEMENANG / PENYANDANGMAJORITIPARTI
Abdul Ghafar Atan275BN – UMNO

11. Dun Sungai Udang

PEMENANG / PENYANDANGMAJORITIPARTI
Idris Haron2,229BN – UMNO

12. Dun Pantai Kundor

PEMENANG / PENYANDANGMAJORITIPARTI
Nor Azman Hassan772BN – UMNO

13. Dun Paya Rumput

PEMENANG / PENYANDANGMAJORITIPARTI
Mohd. Rafiq Naizamohideen4,259PH – PPBM

14. Dun Klebang

PEMENANG / PENYANDANGMAJORITIPARTI
Gue Teck789PH-PKR

15. Dun Pengkalan Batu

PEMENANG / PENYANDANGMAJORITIPARTI
Norhizam Hassan Baktee2,756PH – DAP

16. Dun Ayer Keroh

PEMENANG / PENYANDANGMAJORITIPARTI
Kerk Chee Yee6,336PH – DAP

17. Dun Bukit Katil

PEMENANG / PENYANDANGMAJORITIPARTI
Adly Zahari3,159PH – AMANAH

18. Dun Ayer Molek

PEMENANG / PENYANDANGMAJORITIPARTI
Rahmad Mariman1,805BN – UMNO

19. Dun Kesidang

PEMENANG / PENYANDANGMAJORITIPARTI
Seah Shoo Chin14,612PH – DAP

20. Dun Kota Laksamana

PEMENANG / PENYANDANGMAJORITIPARTI
Low Chee Leong16,173PH – DAP

21. Dun Duyong

PEMENANG / PENYANDANGMAJORITIPARTI
Damian Yeo Shen Li2,895PH – DAP

22. Dun Bandar Hilir

PEMENANG / PENYANDANGMAJORITIPARTI
Tey Kok Kiew (PH-DAP)11,313PH – PPBM

23. Dun Telok Mas

PEMENANG / PENYANDANGMAJORITIPARTI
Noor Effandi Ahmad1,288

24. Dun Bemban

PEMENANG / PENYANDANGMAJORITIPARTI
Wong Fort Pin1,345PH – DAP

25. Dun Rim

PEMENANG / PENYANDANGMAJORITIPARTI
Ghazale Muhamad536BN – UMNO

26. Dun Serkam

PEMENANG / PENYANDANGMAJORITIPARTI
Zaidi Attan2,737BN – UMNO

27. Dun Merlimau

PEMENANG / PENYANDANGMAJORITIPARTI
Roslan Ahmad130BN – UMNO

28. Dun Sungai Rambai

PEMENANG / PENYANDANGMAJORITIPARTI
Hasan Abd Rahman1,669BN – UMNO

SUMBER: https://www.melaka.gov.my